L Sesja Studenckich Kół Naukowych, grudzień 2009

Dnia 10 grudnia 2009 r. w murach Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbyła się L – Jubileuszowa Sesja Studenckich Kół Naukowych, w której tradycyjnie wzięli udział członkowie Koła Naukowego SKALNIK. Wspólnie z Kołem Naukowym FILAR działającym przy Katedrze Górnictwa Podziemnego oraz gośćmi z Uniwersytetu Technicznego w St. Petersburgu utworzyliśmy sekcję "Górnictwo". Koło SKALNIK reprezentowane było przez 2 osoby. Do walki o zwycięstwo przystąpiły następujące osoby:

Sylwia Cygan przedstawiając referat pt.: "Elodea Spec. – Zagrożenie dla jezior w wyrobiskach poeksploatacyjnych". Opiekun naukowy: Dr inż. Anna Ostręga
Grzegorz Hoszman z referatem "Gemcom Surpac® – Pierwszy w Polsce podręcznik użytkownika". Opiekun naukowy: Mgr inż. Maciej Zajączkowski

W sekcji "Górnictwo" wygłoszono w sumie 14 referatów, tym 3 zaprezentowane przez studentów z St. Petersburga. Najlepsze referaty wybrane zostały przez jury w składzie: prof. dr hab. inż. Marek Stryszewski (KGO) – przewodniczący, mgr inż. Łukasz Machniak (KGO), mgr inż. Mariusz Kapusta (KGP), mgr inż. Dagmara Nowak (KGP) oraz przedstawiciel studentów. Jury przyznało następujące miejsca:

I miejsce – Grzegorz Hoszman, KN Skalnik
II miejsce – Bartłomiej Grund, KN Filar
III miejsce – Sylwia Cygan, KN Skalnik

Z tej okazji serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy sukcesów w 2010 roku !!!

Zdjęcia z L Sesji Studenckich Kół Naukowych można obejrzeć w galerii.

Agnieszka Wanat