V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej


W piątek 7 kwietnia 2017r. członkowie KN Skalnik – Paweł Kłósko i Michał Reszuta wraz z Mateuszem Marklem, studentem II stopnia kierunku Górnictwo i Geologia odwiedzili V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej. Celem wizyty była promocja Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii połączona z prelekcją dotyczącą górnictwa odkrywkowego. 
Podczas wykładu przedstawiona została oferta edukacyjna Wydziału, a uczniowie mieli okazję zapytać o wszelkie sprawy związane z podjęciem studiów na Akademii Górniczo-Hutniczej. Zaprezentowano również kierunek Górnictwo i Geologia, kładąc szczególny nacisk na specjalizację Górnictwo Odkrywkowe. Dzięki wystąpieniu uczniowie dowiedzieli się podstawowych informacji na temat różnych rodzajów górnictwa oraz zobaczyli jak wygląda działanie odkrywkowych zakładów górniczych i na czym polega praca inżyniera górnika. Przedstawiono także pokrótce odkrywkowe zakłady górnicze znajdujące się w okolicach Bielska-Białej. Prezentując obecność górnictwa w wielu aspektach codziennego życia, pokazano jak ważną rolę odgrywa ono w różnych gałęziach przemysłu.
Mamy nadzieję, że prelekcje takie jak ta pozwolą na pokazanie, że studia na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii to świetny wybór, a górnictwo wciąż jest atrakcyjnym kierunkiem studiów.
[nggallery id=33]