XLVI Sesja Studenckich Kół Naukowych, grudzień 2005

Dnia 8 grudnia 2005 r. w murach Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbyła się XLVI Sesja Studenckich Kół Naukowych, w której tradycyjnie wzięli udział członkowie Koła Naukowego SKALNIK. Wspólnie z Kołem Naukowym FILAR działającym przy Katedrze Górnictwa Podziemnego oraz gośćmi z Uniwersytetu Technicznego w St. Petersburgu utworzyliśmy sekcję "Górnictwo". Koło SKALNIK reprezentowane było przez 6 osób (w tym dwie osoby wystąpiły w ramach sekcji: "Inżyniera Mineralna i Utylizacja Odpadów"). Do walki o zwycięstwo przystąpiły następujące osoby:

Arkadiusz Pitak – "Monitorowanie oddziaływania robót strzałowych na obiekty w otoczeniu na przykładzie kopalni dolomitu"

Joanna Chrapko – "Wykorzystywanie odpadów z remontów i demontażu obiektów infrastruktury technicznej do celów gospodarczych i artystycznych"

Krzysztof Stępień – "Analiza pracy jednonaczyniowej koparki hydraulicznej przy eksploatacji skał zwięzłych"

Maciej Szymczyk – "Technologia selektywnej eksploatacji węgla brunatnego w kopalni Hambach RWE Power"

Wiktor Werfel – "Porównanie transportu urobku w dwóch największych kopalniach węgla brunatnego w Europie"

Dagmara Nowak – "Propozycja rewitalizacji nieczynnych kamieniołomów pod Benedyktem i Pod Wieżą TV w Krakowie w kontekście potrzeb społeczeństwa"

Łącznie w sekcji "Górnictwo" wygłoszono 17 referatów. Jednak jak to już bywa, zwycięzca może być tylko jeden. Do głosowania nad najlepszą prezentacją przystąpiło jury, które zdecydowało, że w tegorocznej XLVI Sesji Studenckich Kół Naukowych w sekcji "Górnictwo" na I miejsce zasługuje nasz kolega – Maciej Szymczyk (dwa kolejne miejsca II i III przypadły studentom z KN Filar), a koleżance Joannie Chrapko przyznano wyróżnienie.

Z tej okazji chciałbym pogratulować w imieniu całego KN Skalnik wygranych i życzyć podobnych sukcesów w 2006 roku !!!

Zdjęcia z XLVI Sesji Studenckich Kół Naukowych można obejrzeć w galerii.

Piotr Cygan