LI Sesja Studenckich Kół Naukowych, grudzień 2010

Dnia 9 grudnia 2010 r. w murach Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbyła się LI – Sesja Studenckich Kół Naukowych, w której tradycyjnie wzięli udział członkowie Koła Naukowego SKALNIK. Wspólnie z kolegami z kół naukowych działających przy Katedrze Górnictwa Podziemnego oraz gośćmi z Uniwersytetu Technicznego w St. Petersburgu utworzyliśmy sekcję "Górnictwo". Nasze koło reprezentowane było przez liczną grupę 8 członków. Duża liczba referatów i ich wysoki poziom zaowocowało aż dwoma miejscami na podium z czego jesteśmy bardzo dumni. Tym bardziej cieszy to, że jako faworyci po raz kolejny nie zawiedliśmy! Do walki o zwycięstwo stanęli:

Norbert Kuder, Mateusz Kania – Nowoczesny monitoring kopalń. Opiekun Naukowy: mgr inż. Maciej Zajączkowski
Sylwia Cygan, Izabela Wawer – Rewitalizacja miasta Brzeszcze w projektach studenckich. Opiekun Naukowy: dr inż. Anna Ostręga
Agnieszka Wanat – Ocena oddziaływania robót strzałowych na otoczenie kopalni margla. Opiekun Naukowy: dr inż. Jan Winzer
Arkadiusz Skalik – Wpływ zamkniętych kopalń żelaza w rejonie częstochowskim na środowisko wodne. Opiekun Naukowy: dr inż. Krzysztof Polak
Tomasz Woliński– Ekstremalne opady atmosferyczne a górnictwo węgla brunatnego w rejonie turoszowskim. Opiekun Naukowy: dr inż. Krzysztof Polak
Marian Kara – Wpływ składowania popiołów lotnych na środowisko wodne. Opiekun Naukowy: dr inż. Krzysztof Polak

Najlepsze referaty wybrane zostały przez jury w składzie: dr inż. Katarzyna Poborska-Młynarska, dr inż. Kazimierz Różkowski, mgr inż. Witold Kowol, mgr inż. Szymon Sypniowski oraz przedstawiciel studentów Tomasz Krokos. Wyniki były następujące:

I miejsce – Mateusz Jakubowski, KN Filar
II miejsce – Arkadiusz Skalik, KN Skalnik
III miejsce – Norbert Kuder, Mateusz Kania, KN Skalnik

Wszystkim Laureatom gratulujemy, dziękujemy również pozostałym nienagrodzonym uczestnikom za stworzenie bardzo wysokiego poziomu głoszonych referatów oraz licznej grupie studentów zgromadzonych na sali, którzy czujnie przysłuchiwali się, zadawali pytania i dopingowali swoich kolegów i koleżanki.

Zdjęcia z wyjazdu można obejrzeć w galerii.

Mateusz Sikora